Studio InSpiro interiéry - návrhy interiérů, nábytek na zakázku

English

Welcome in InSpiro!

In the studio we can prepare a new interior design of your home or a single room, or help you with finding just that exact piece of furniture that you are dreaming of. There is a wide selection of furniture companies you can choose from, or we can work out a design and have a piece of furniture made to measure according to your wishes.

In the section "Partneři a dodavatelé" on the homepage, you can find the range of companies that we work with.

The studio is situated in a beautiful residential quarter of Prague - Vinohrady, direct on the corner of Varšavská and Záhřebská street. Shortparking is allowed in front of the shop even if you are not a Prague 2 resident. But we are also easy to reach by the city transportation means. The next Underground station is Náměstí míru on the Line A, from which you can either walk (5 min approx) or take a tram (4, 22) to the next tram stop Jana Masaryka.

Our opening hours: Mon - Fri 10 - 17

In case you need any assistance or information about our products and services, do not hesitate to contact us via telephone or e-mail.

InSpiro
Varšavská 26, Praha 2 - Vinohrady, 120 00

E-mail: studio@inspirointeriery.cz

phone: +420 267 312 801
gsm: +420 777 134 625

Aktuálně

Prohlédněte si 9 nových odstínů Farrow&Ball
Prohlédněte si 9 nových odstínů Farrow&Ball 
Více >>

Zakázková cementová dlažba v Hospitalu Kuks
Zakázková cementová dlažba v Hospitalu Kuks  V rámci projektu Granátové jablko jsme na Kuks dodali cementovou dlažbu vyrobenou na zakázku dle požadavků památkového ústavu. Cementová dlažba je použitá ve traktu správy Hospitalu Kuks a tak běžným návštěvníkům bohužel nepřístupná. Návštěva se Vám ale vyplatí i tak, úžasně opravený Kuks se slavnostně otevřel na jaře 2015.

Artyčoky ve špitální zahradě Bylinková zahrada na Kuksu Cementová dlažba na zakázku Nově položená cementová dlažba Původní zachovaná cementová dlažba v Hospitalu Kuks

Schoener Wohnen na návštěvě ve VIA
Schoener Wohnen na návštěvě ve VIA  Zakladatelka manufaktury VIA Platten na výrobu cementové dlažby pozvala největší evropský časopis o bydlení Schoener Wohnen k sobě domů. Cementovou dlažbu - jak jinak - tu uvidíte na podlahách i zdech, v dětském pokoji i koupelně...

Archiv aktualit